Bankowy leasing

Bankowy leasing
03 listopada
18:38 2011

Leasing to nowatorska i innowacyjna forma finansowania przedsiębiorstw. Od lat cieszy się niesłabnącą popularnością , głównie ze względu na korzyści podatkowe i szerokie spektrum wyboru. Co to oznacza w praktyce? Otóż to , że w leasing dzisiaj możemy wziąć dosłownie wszystko poczynając od sprzętu biurowego na aucie służbowym kończąc.

Bankowy leasing niesie szereg profitów dla osób zainteresowanych tą formą inwestycji. Po pierwsze nie wymaga abyśmy angażowali własnego kapitału. Jeżeli nawet bank rości sobie takie prawo to możemy być pewni , że owa kwota nie obciąży w znacznym stopniu naszego budżetu. Wiele osób zastanawia się między leasingiem a kredytem bankowym. W przypadku przedsiębiorstwa lepszym rozwiązaniem jest leasing, bowiem ratę leasingową w całości można wrzucić w koszta prowadzenie działalności, w przypadku kredytu odliczyć można jedynie same odsetki. W bankowy leasing , leasingobiorca wziąć może dosłownie wszystko. Bankowy leasing to również minimum formalności oraz szybkie procedury. Wysokość miesięcznych rat w przypadku tej formy inwestowania jest stała. To kolejna zaleta, dzięki której leasing jest coraz częściej stosowany. Ponadto procedury przyznania leasingu są zdecydowanie mniej rygorystyczne niż w przypadku kredytu bankowego. W obliczu coraz większej konkurencji na rynku, banki prześcigają się w uatrakcyjnianiu swoich ofert. Przykładem jest Bank BZ WBK, który wprowadził na rynek ofertę leasingu dla freelancerów. Jest to o tyle nowoczesne rozwiązanie, ponieważ do tej pory z tej formy kredytowania skorzystać mogły jedynie przedsiębiorstwa.

Uprawiasz wolny zawód? Brakuje Ci służbowego auta? Zapytaj o finansowanie dla wolnych strzelców. Dzięki temu szybko można skorzystać z preferencyjnych warunków i nabyć potrzebne do prowadzenia działalności przedmioty.