Najlepsze karty kredytowe dla firm

Najlepsze karty kredytowe dla firm
17 lipca
17:51 2017

Ofertą kart kredytowych przygotowaną specjalnie dla przedsiębiorców może się obecnie pochwalić aż 13 banków. Wybór jest duży, dlatego warto przeanalizować poszczególne propozycje, by wybrać tę najbardziej odpowiednią do potrzeb firmy. Które karty kredytowe dla firm oferują najkorzystniejsze warunki?

Karty kredytowe dla firm posiadają w swoich ofertach następujące banki: PKO BP, Pekao, Millennium, mBank, Alior Bank, Idea Bank, Raiffeisen Polbank, Getin Bank, Citi Handlowy, BOŚ Bank, BGŻ BNP Paribas, BIZ Bank oraz ING Bank Śląski.

Jakie karty kredytowe dostępne dla firm?

O kartę kredytową w banku może wnioskować każda firma, która wykaże się odpowiednimi dochodami oraz posiada pozytywną historię kredytową. Wysokość udzielonego limitu zależy od zdolności kredytowej danej firmy. W większości banków limity kredytowe dostępne w kartach kredytowych rozpoczynają się już od 1000 zł, natomiast górna granica może być ustalona na kwocie od 50 tys. zł do nawet 1 mln zł. Niektóre banki, oferując kartę kredytową firmie, nie wymagają od przedsiębiorcy długiego stażu prowadzenia działalności.

Ile kosztuje karta kredytowa?

W większości banków oferujących karty kredytowe dla firm wydanie plastiku jest darmowe. Opłata za jego użytkowanie jest pobierana za rok, jednak czasami można jej uniknąć, wykonując odpowiednie transakcje za pomocą karty. Największa opłatę za użytkowanie takiej karty pobiera obecnie Citi Handlowy w kwocie 150 zł rocznie, Bank Millennium nalicza opłatę w wysokości 75 zł rocznie, a Raiffeisen Polbank: 10 zł miesięcznie.

Transakcje i przelewy do ZUS

Transakcje bezgotówkowe dokonywane za pomocą karty kredytowej są bezpłatne, jednak na ogół jest naliczana opłata za wypłatę gotówki z bankomatu. Najczęściej za taka usługę banki pobierają 3% lub więcej wybieranej kwoty. Dla przedsiębiorcy liczą się także opłaty za przelewy. Wśród ofert kart kredytowych darmowe przelewy do ZUS i US oferuje tylko mBank.

Które karty najlepsze dla firm?

Wśród najlepszych ofert dla firm znajdziemy kartę kredytową Visa w ING Banku Śląskim. Darmowe korzystanie z karty jest proponowane już za wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą za 500 zł miesięcznie. Do tego w ramach karty bank nie wymaga także otwarcia rachunku firmowego. Podobnie przedstawia się oferta BIZ Banku – tutaj limit miesięcznych transakcji zwalniający z opłat został ustalony na kwotę 400 zł. Jednak w tym przypadku płatne jest wydanie karty – 35 zł i jest wymagane otworzenie konta firmowego, by uzyskać kartę kredytowa.

Najdłuższy okres bez odsetkowy związany z kartą kredytową oferuje bank BGŻ BNP Paribas – wynosi on aż 61 dni. W ING Banku Śląskim ten okres wynosi 52 dni, w Banku Millennium 51 dni, a w Pekao S.A. tylko 47 dni.