Dla wielu przedsiębiorców kredyty nadal są potrzebne

Dla wielu przedsiębiorców kredyty nadal są potrzebne
09 października
16:36 2013

Jedni twierdzą że to nie jest czas na inwestycje i kredyty inwestycyjne również ponieważ jest kryzys, ponieważ kredyty są drogie i dlatego że teraz wielu przedsiębiorców walczy o przetrwanie a nie o rozwój swoich firm.

Zresztą nie tylko kredyty inwestycyjne są ważne i nie tylko kredyty inwestycyjne są dla firm ważne albowiem chyba ważniejsze są w chwili obecnej kredyty obrotowe które często ratują płynność finansową.

A więc nie w tej chwili kredyty inwestycyjne a kredyty obrotowe. Ale są firmy które twierdzą że jak firma się nie rozwija to się cofa i dlatego nie trzymają pieniędzy na lokatach, nie trzymają kasy na kontach w bankach tylko inwestują w rozwój firm i biorą kredyty inwestycyjne oczywiście o ile banki zdecydują się na udzielenie takich kredytów.

Wszyscy wiemy, że są to długoterminowe kredyty hipoteczne i trzeba mieć nieruchomość w zastaw a poza tym trzeba je spłacać przez wiele lat a banki coraz częściej zastanawiają się czy takie kredyty przyznać. Najlepiej starać się o takie kredyty ze wsparciem unijnym wówczas banki są bardziej przychylne a i warunki uzyskania takich kredytów są o wiele korzystniejsze dla przedsiębiorcy.

Na przykład w idea banku gdzie marża jest negocjowana z bankiem lub w millennium oraz Nordea Banku (obecnie PKO S.A.) gdzie również można marżę negocjować. Dobrze jest też sprawdzić ofertę Alior Banku gdzie prócz marży negocjować również można prowizję. Oferty banków są naprawdę bogate ale niestety nie zawsze idzie to w parze z konkretnym działaniem banków bowiem często jest to tylko chwyt marketingowy banku.

Wszyscy przedsiębiorcy doskonale wiedzą jak jest z finansowaniem firm przez banki więc trudno ich zaskoczyć ale z pewnością warto sprawdzić. Oczywiście jeżeli przedsiębiorców interesuje rozwój firm a nie tylko przeczekanie najgorszego czasu. Bankructwa firm s ą nadal najlepszym przykładem że brakuje im zewnętrznego wsparcia.

Przy współpracy z:
Doradca Kredytowy AF Finance