Dodatkowe ubezpieczenia są ważne

07 października
11:10 2009

Czy czujemy się zagrożeni? Badania stwierdzają jednoznacznie, że Polacy nie czują się bezpiecznie we własnym kraju. Napady w biały dzień, wyrywanie torebek kobietom, pobicia, kradzieże, napady z bronią w rękach, jeszcze długo można wymieniać powody strachu Polaków przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami jakie odczuwają we własnym kraju. Nic więc dziwnego, że w miarę posiadanych środków i możliwości starają się zabezpieczyć siebie i własne rodziny przed różnorakimi niebezpieczeństwami. Są nimi montowane w domach przeróżnego rodzaju alarmy, najnowocześniejsze systemy zabezpieczeń i ubezpieczeń, a nawet zaopatrzenie się w broń. Coraz częściej sięgamy też po dodatkowe ubezpieczenia, które proponują nam firmy ubezpieczeniowe. A jest ich rzeczywiście szeroka gama i trzeba przyznać, że coraz częściej sięgamy po nie.
– Sięgamy po nie,  ponieważ staramy się zabezpieczyć nie siebie, ale przede wszystkim swoje rodziny – atwierdza jeden z ubezpieczonych. Nie chcę wnikać w szczegóły, ale postanowiłem wykupić dodatkowe ubezpieczenia, ponieważ staram się być odpowiedzialna osobą. Zdaje sobie sprawę, że nie wszystkich na to stać, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek ubezpieczenia. Wiemy to wszyscy z autopsji. Przecież nie tak dawno nękały nas  wichury i powodzie, które pozbawiły dachu nad głową setki, a może i tysiące rodzin. Niestety najczęściej nie byli ubezpieczeni i prawdopodobnie nie odzyskają już swoich majątków. Łatwo powiedzieć – ubezpiecz się. Niestety nie wszyscy mogą to zrobić.
Dodatkowe ubezpieczenia od dawna są stosowane w motoryzacji. Obowiązkowym ubezpieczeniem jest tylko OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Kierowca nie może wyjechać na drogę publiczną jeżeli takiego ubezpieczenia nie wykupił. Ale może też prócz oc wykupić dodatkowe ubezpieczenia nw, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ac – autocasco, czyli od kradzieży uszkodzenia lub zniszczenia auta. Oba ubezpieczenia są nieobowiązkowe, ale praktycznie większość kierowców z nich korzysta.
– Kiedy zdecydowałem się na kredyt konsolidacyjny zabezpieczeniem tego kredytu miała być hipoteka mojego mieszkania wpisana do księgi wieczystej. Musiałem jednak ubezpieczyć mieszkanie. Mimo, że miałem już na swoim koncie kilka różnego rodzaju ubezpieczeń, dodatkowym miało być ubezpieczenie mieszkania. Nie miałem innego wyjścia i takie ubezpieczenie musiałem wykupić. Tak się zresztą dzieje przy okazji wielu innych transakcji finansowo-kredytowych.