Firmy coraz częściej decydują się na kredyty internetowe

02 marca
16:43 2015

Firmy coraz częściej decydują się na zaciąganie kredytów przez Internet. Czy rzeczywiście, szukając pożyczki on-line, zawsze trafimy na oferty korzystniejsze niż te, które dostępne są w oddziałach banków?

Nie da się ukryć, że powszechny dostęp do Internetu w dużej mierze zrewolucjonizował nasze dotychczasowe życie. Globalna sieć informatyczna i dostęp do niej nie tylko uprościł nasze życie, ale też i ułatwił załatwianie wielu spraw, oszczędzając przy tym nasz czas i pieniądze.

Także i banki dostrzegły potencjał Internetu i zaczęły oferować swoje usługi w sieci – zarówno dla konsumentów, jak i dla właścicieli firm.

Na bieżące wydatki i inwestycje

W dobie ciągłego pośpiechu i zaganiania nie bez znaczenia staje się łatwo dostępny, atrakcyjny kredyt dla firm dostępny on-line. Dzięki kredytom udzielanym przez banki za pośrednictwem Internetu, przedsiębiorcy mogą szybko i wygodnie pozyskać dodatkowe środki na sfinansowanie bieżącej działalności – zarówno na pokrycie bieżących wydatków, jak i na inwestycje.

Jak złożyć wniosek?

Jeżeli przedsiębiorca posiada konto w jednym z banków, które oferują zaciągniecie kredytu przez Internet, to najczęściej procedura kredytowa jest uproszczona. Sprowadza się tylko do odwiedzenia strony internetowej banku, zalogowania się na własne konto i wypełnienie odpowiedniego wniosku.

Bank przeanalizuje wniosek przedsiębiorcy, biorąc pod uwagę historię kredytową oraz wysokość obrotów na koncie firmowym. Na tej podstawie podejmowana jest wstępna lub nawet niekiedy ostateczna decyzja kredytowa. Warto przy tym podkreślić, że od chwili złożenia wniosku o kredyt do przelania środków finansowych na konto może upłynąć parę godzin. Niekiedy się zdarza, że pieniądze trafiają na konto następnego dnia od podpisania umowy

Zalety kredytów on-line

Do niewątpliwych zalet kredytu dla firm udzielanych drogą elektroniczną należy zaliczyć między innymi:

  • Oszczędność czasu i pieniędzy – przedsiębiorca może w każdej chwili wnioskować o pożyczkę, zarówno rano, jak i wieczorem, nawet w dzień ustawowo wolny od pracy.
  • Uproszczone procedury dla posiadaczy konta firmowego.
  • Do złożenia wniosku o kredyt wystarczy dostęp do Internetu.

Warto pamiętać, że zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej oferty kredytowej, należy dokładnie przeanalizować warunki umowy. Warto sprawdzić rzeczywistą stopę oprocentowania, wysokość prowizji, jaką nakłada bank, oraz inne dodatkowe koszty, jakie wiążą się z udzieleniem kredytu dla firmy.