Gdzie dostać można kredyt gotówkowy

29 maja
17:02 2009

W ostatnich latach a szczególnie w ostatnich tygodniach bardzo popularni stali się doradcy finansowi. W gąszczu informacji o spadkach, wzrostach, nagłych zmianach ofert bankowych wolimy częściej odwiedziać osoby, które z założenia przynajmniej mają większą wiedzę i śledzą na bieżąco to co się dzieje w bankach. Ale z reguły odwiedzamy doradców w sprawie wnioskowania o kredyt hipoteczny. Czy możemy u doradcy wnioskować o inny kredyt, np. kredyt gotówkowy? Czy tylko w banku możemy starać się o tego rodzaju kredyt?

Kredyt gotówkowy wraca do łask

Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi TAK a na drugie NIE. Coraz częściej doradcy finansowy również mają w swojej ofercie kredyty gotówkowe różnych banków. Co więcej są sieci doradców, które są wyspecjalizowane w udzielaniu kredytów gotówkowych lub samochodowych. Kredyt gotówkowy być może na pierwszy rzut oka nie jest atrakcyjnym produktem do sprzedaży dla doradcy. Wiadomo, niskie kwoty (w porównaniu do kredytów gotówkowych), w miarę prosty produkt może sprawiać, że doradcy niezbyt chętnie podejmują się doradztwa w wyborze tego produktu. Nic bardziej mylnego – kwoty są niższe ale prowizje jakie może zarobić doradca są wyższe, szczególnie jeśli kredyt gotówkowy jest udzielany razem z jakimś ubezpieczeniem, np. od ryzyka utraty pracy. Jeśli chodzi o skomplikowanie to również kredyt gotówkowy nie jest tak prostym produktem jakby się wydawało. Wybór najtańszej opcji wcale nie musi być łatwe i przyjemne. Choć coraz więcej informacji można znaleźć w tzw. porównywarkach finansowych to jest wiele aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę biorąc kredyt gotówkowy. A na pewno warto sprawdzić ofertę w banku, w którym mamy konto.
Doradcy coraz częściej mogą oferować kredyty gotówkowe szczególnie w czasach większej restrykcji w polityce udzielania kredytów hipotecznych. Jeśli banki nie ograniczą dostępu do kredytów gotówkowych to będzie jeden z produktów, na którym doradcy i firmy doradztwa finansowego będą uzyskiwać przychód.

Po kredyt gotówkowych do SKOK-ów i banków spółdzielczych

Kredyt gotówkowy ofertowany jest nie tylko przez tradycyjne banki (takie jak PEKAO SA, PKO BP, mBank czy Millennium Bank) ale również przez tzw. SKOK. SKOK (lub SKOK-i) jest własnością osób fizycznych, które posiadają oszczędności w tych instytucjach. Nie są więc bankami. Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe działają w Polsce od 1992 roku. SKOK-i mogą być tworzone przez różne grupy osób. Dla celów ochrony oszczędności gromadzonych w SKOK-ach  funkcjonuje Program Ochrony Oszczędności. SKOK-i oferują różne produkty finansowe w tym produkty również kredytowe. Należy do nich również kredyt gotówkowy.
Warto pamiętać również, że nie tylko tradycyjne banki udzielają kredytów gotówkowych. Ten kredyt możemy również zaciągnąć w banku spółdzielczym – przykładem jest tu bank BPS i jego oferta kredytu gotówkowego.