Kredyt dla zadłużonych

04 stycznia
21:42 2012

Kredyt oddłużeniowy to poza bankowa pożyczka, znana z reklam. Charakteryzują ją hasła reklamowe takie jak „kredyt dla zadłużonych”, „kredyt z komornikiem”. Jest przeznaczony dla osób, których zadłużenie niweluje możliwość wzięcia kolejnego kredytu, bądź kredytu konsolidacyjnego. Nazwisko klienta widnieje wówczas w Biurze Informacji Kredytowej.
W niektórych instytucjach poza bankowych, które oferują ten typ kredytu możemy otrzymać nawet kilkaset tysięcy złotych, przy niewielkich dochodach, rzędu nawet kilkuset złotych. Musimy jednak liczyć się z mniej korzystnym od kwoty uzyskanego kredytu, wysokim oprocentowaniem. Kredyt oddłużeniowy to jak sama nazwa wskazuje oddłużenie wziętych przez klienta zobowiązań, kredytów gotówkowych, hipotecznych, kart kredytowych, pożyczek na dowolny cel. Warunkiem skorzystania z oferty kredytu oddłużeniowego jest decyzja o oddłużeniu wszystkich, bez wyjątku zobowiązań kredytobiorcy. Musimy być zdecydowani „wszystko albo nic”, a więc konsolidacja wybranych przez klienta zobowiązań, długów jest niemożliwa. Warunkiem jaki muszą spełnić zainteresowani tego rodzaju kredytem jest przedstawienie źródła i wysokości dochodu. W większości przypadków konieczna jest także zgoda współmałżonka. Zatajenie jakiegokolwiek zobowiązania kredytowego przed instytucją, która daje nam kredyt oddłużeniowy jest równoznaczne z rezygnacją z niego, bowiem klient musi się liczyć z odmową instytucji, w której starał się o tego typu kredyt.

Innym typem kredytu jest produkt popularnie zwany „kredytem bez BIK”, bądź „kredytem bez zaświadczeń”, wówczas nie wymaga się od klienta jakiegokolwiek zaświadczenia o dochodach. W przypadku kredytów tego typu wiarygodność klienta nie zostaje sprawdzana w Biurze Informacji Kredytowej. Kredyt oddłużeniowy jest ostatnią szansą dla bardzo zadłużonych klientów, widniejących w systemie Biura Informacji Kredytowej, co sprawia, że taka osoba jest niewiarygodna dla banku.