Kredyt gotówkowy na święta

29 maja
17:04 2009

Kredyt gotówkowy sposobem na świąteczne prezenty? Czemu nie. Coraz częściej zakupy przedświąteczne są finansowane albo kredytem gotówkowym (który banki reklamują zwykle jako specjalny kredyt świąteczny) albo kartą kredytową. To z jednej strony dobrze, że potrafimy korzystać z rozwiązań finansowych po to by lepiej spędzić ten radosny czas ale z drugiej strony należy zawsze uważać by nie przesadzić z zakupami na kredyt.
Banki bardzo skrupulatnie i dobrze wykorzystują przedświąteczną gorączkę i mocno w tym czasie promują swoje kredyty gotówkowe. Specjaliści pracujący w bankach doskonale wiedzą, że każdy chce przeżyć wyjątkowe święta a finanse nie zawsze na to pozwalają. Stąd hasła, które przyciągają nasz wzrok i oferują kredyty już od „…25 zł miesięcznie”. Bardzo aktywne w tym względzie są zwykle PKO BP, AIG Bank, Eurobank, mbank.
To bardzo kuszące oferty kredytów gotówkowych, ale należy pamiętać, że najczęściej za pięknie brzmiącym świąteczną nazwą kredytu kryje się zwykły kredyt gotówkowy dostępny przez cały rok w bankach. A więc nie zawsze dostaniemy prezent od banku w postaci niższego oprocentowania czy braku prowizji za udzielenie pożyczki gotówkowej. Zdarzają się oczywiście w ofercie specjalne kredyty przygotowane przez banki na ten czas, które oferują niższe oprocentowanie czy brak prowizji. W takich przypadkach również należy być czujnym i sprawdzić czy promocyjne oprocentowanie kredytu gotówkowego nie obowiązuje tylko przez wybrany okres (np. 3 miesięcy) albo w zamian za niższą prowizję musimy wykupić dodatkowe ubezpieczenie kredytu.
Nawet wtedy kiedy jesteśmy mocno zabiegani warto porównać kila ofert kredytów gotówkowych. Najpierw należy sprawdzić jaką ofertę kredytu przedstawi nam nasz własny bank, tam gdzie mamy konto osobiste, gdzie wpływa nasze wynagrodzenie. Następnie warto poszukać informacji w Internecie o ofertach banków. Następnie porównujemy podstawowe warunki (oprocentowanie, prowizje, max okres kredytowania, ubezpieczenia czyli wszystkie opłaty towarzyszące kredytowi gotówkowemu). Jeśli tak przygotujemy się do kredytu na święta to na pewno wybierzemy najlepszy bank oraz najlepszy kredyt gotówkowy, dopasowany do naszych potrzeb i nie za wysoki. Wtedy miło i przyjemnie spędzimy nie tylko okres świąteczny ale również cały okres spłaty kredytu.