Kredyt gotówkowy u brokera

29 maja
16:58 2009

Do tej pory doradcy finansowy skutecznie odcinali się od sprzedaży kart kredytowych czy kredytów gotówkowych. To w ich strategii były niskodochodowe produkty więc w sytuacji prosperity na rynku nieruchomości nie miało to większego sensu. Liczyły się kredyty hipoteczne i produkty inwestycyjne. W obecnej sytuacji na rynkach finansowych kredyty gotówkowe mogą zostać jednak przyjęte z otwartymi rękoma do portfelów doradców finansowych. Czy warto więc iść po ten rodzaj pożyczki do banku czy do brokera finansowego?

Kredyt gotówkowy to w powszechnej opinii bardzo łatwy w konstrukcji produkt, którego uzyskanie nie powinno nastręczać problemów. Czy jednak w obliczu kryzysu na rynkach finansowych łatwiej uzyskać kredyt za pomocą brokera finansowego czy może lepiej bezpośrednio w banku? Wydaje się, że podobnie jak w kredytach hipotecznych tak i  w kredytach gotówkowych nadchodzi era doradztwa finansowego.

Do tej pory doradcy finansowy skutecznie odcinali się od sprzedaży kart kredytowych czy kredytów gotówkowych. To w ich strategii były niskodochodowe produkty więc w sytuacji prosperity na rynku nieruchomości nie miało to większego sensu. Liczyły się kredyty hipoteczne i produkty inwestycyjne. W obecnej sytuacji na rynkach finansowych kredyty gotówkowe mogą zostać jednak przyjęte z otwartymi rękoma do portfelów doradców finansowych.

Już teraz coraz więcej form oferuje kredyty gotówkowe czy samochodowe jako produkty potrzebne do prawidłowego zarządzania finansami klienta. Co więcej najwięksi doradcy prowadzą działa PR, raporty rankingi kredytów gotówkowych czy lokat bankowych co jeszcze rok temu było zupełnie nie do pomyślenia. Dziś sprzedaż kredytu gotówkowego nie hańbi…
Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta, klienci bardzo chętnie zaciągają kredyty gotówkowe a tych nie dotknęły jeszcze ograniczenia polityki kredytowej banków. Najbardziej ucierpiały kredyty hipoteczne a kredyty gotówkowe na razie spokojnie czekają w kolejce. Być może ograniczenie dostępności tych kredytów nawet nie nastąpić, ale o tym przekonamy się w 2009r. Dodatkowo okazało się, że sprzedaż kredytów gotówkowych może być również opłacalna. Co prawda wchodzą w grę niższe kwoty, ale sprzedaż kredytu z dodatkowym ubezpieczeniem to również ciekawe pieniądze dla doradcy.
W 2009r. więc po kredyt gotówkowy czy samochodowy do doradcy finansowego!