Kredyt pod zastaw samochodu

Kredyt pod zastaw samochodu
05 listopada
21:11 2011

Kredyt pod zastaw samochodu to nieco zakurzony produkt finansowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uwolnić kapitał jaki zainwestowaliśmy w auto. Jest to nasze zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności. Kredyt pod zastaw samochodu to dużo niższe oprocentowanie i uproszczone procedury.

Instytucje finansowe z rezerwą patrzą na kredytowanie pod zastaw w momencie kiedy przedmiotem jest samochód kilkuletni. Parabanki natomiast nie kładą na wiek auta aż tak dużego nacisku. Gatunek samochodu nie odgrywa aż tak znaczącej roli w tym wypadku. Nie ma bowiem większego znaczenia czy zastawem objęty będzie samochód osobowy czy ciężarowy. Ważnym czynnikiem jest jednak polisa AC, bowiem bank ma prawo ją spieniężyć. Kto może ubiegać się o tego rodzaju pożyczkę? Każdy, kto przedstawi przed bankiem odpowiednią dokumentacje dotyczącą zarobków. Instytucje bankowe weryfikują kompetencje zarobkowe wszystkich osób, które starają się o kredyt pod zastaw samochodu. Kwota o jaką możemy się w tym wypadku starać może w 100% pokrywać się z wartością auta. Oprocentowanie takiego kredytu oscyluje wokół kilkunastu procent i w większości przypadków jest o kilka punktów procentowych wyższe niż w kwestii kredytu pod zastaw nieruchomości. Koszty pożyczki pod zastaw różnią się w zależności od banku. Prowizja od kredytu pod zastaw liczona jest tak samo jak w przypadku innych pożyczek. Kredytobiorca ma możliwość jednorazowej wpłaty kwoty prowizyjnej lub uiszczenia jej w ratach.

Co jeżeli ktoś chciałby spłacić całość kredytu przed czasem?

Oczywiście istnieje taka możliwość. W większości banków klient nie ponosi za to dodatkowych kosztów w postaci odsetek. Konkludując, kredyt pod zastaw samochodu to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują zastrzyku gotówki i posiadają w swoim majątku auto. Pożyczka nie należy do najdroższych i nie obliguje spłacającego do ponoszenia dodatkowych kosztów.