Na czym polega konsolidacja kredytów

01 maja
07:38 2013

Kredyty konsolidacyjne są zadłużeniami, które spłacają wszystkie dotychczasowo zaciągnięte kredyty zamieniając je w jeden większy kredyt, konsolidacja kredytów skierowana jest dla osób, które szukając wygodne rozwiązania spłaty zadłużenia.

Jeśli więc masz problem ze spłatą kredytów jednak nie ze względu na przeterminowane lecz z powodu chwilowych kłopotów finansowych lub po prostu wygody. Sprawdźmy więc na czym dokładnie polega konsolidacja kredytów. Przede wszystkim kredytu konsolidacyjnego nie można mylić z kredytem oddłużeniem bowiem zadłużenie nie jest skierowane do kredytobiorców z bardzo złą historią kredytową, konsolidacja kredytów może być przeznaczona dla klientów z góra jedną lub dwiema zaległymi ratami.

Kredyt konsolidacyjny sumuje wszystkie dotychczasowo spłacane zadłużenia, niezależnie od ich rodzaju, kredyty mogą pochodzić z różnych banków, konsolidacja kredytów jest korzysta dla kredytobiorcy bowiem może rozłożyć spłatę zadłużenia na dłuższy czas, a dzięki temu miesięczne raty są mniejsze i bardziej przystępne do spłaty, kredytobiorca, który wcześniej miał problem ze spłatą zadłużeń, znacznie odciąża swój portfel. Konsolidacja kredytów opłaca się również przede wszystkim z racji niższego oprocentowania w porównaniu do poprzednich kredytów, niemniej jednak aby kredyt konsolidacyjny spełnił swą rolę banki w których aktualnie posiadamy kredyty nie mogą pobierać zbyt wysokich prowizji za wcześniejszą spłatę zadłużenia.

Decydując się na kredyt konsolidacyjny powinniśmy sprawdzić rankingi klasyfikujące oferty banków na podstawie oprocentowania i pozostałych kosztów związanych z konsolidacją kredytów. W sieci dostępne są również kalkulatory kredytów konsolidacyjnych dzięki, którym możemy sprawdzić ile wynosiłyby nas raty wybranego zadłużenia.