Najkorzystniejsze kredyty na rok

01 maja
18:37 2012

Zastrzyk gotówki jest czasem potrzebny każdemu. Nieprzewidziane wydatki lubią pojawiać się szybciej niż grzyby po deszczu. Zepsuty sprzęt, nagła choroba, seria wesel w rodzinie. No cóż, każdemu może w takich chwilach zabraknąć „głębokości” portfelu. Wyjściem może być pożyczenie pieniędzy od znajomych lub rodziny, jednak w przypadku kwot takich jak 10 000zł raczej mogą być z tym problemy. Tym bardziej, że spłacać przez rok nie wypada. Trzeba więc sięgnąć po kredyt gotówkowy. Jaki są obecnie najkorzystniejsze kredyty gotówkowy na ten okres czasu?
Dla kwoty, o której mowa wyżej, czyli 10 000zł pożyczonej na rok czasu przeprowadzona została symulacja. W jej wynikach czołówka kredytów gotówkowych pod względem korzystnego oprocentowania prezentuje się następująco. Oto najkorzystniejsze kredyty gotówkowe:
1. Getin Bank – Kredyt Gotówkowy MAX
2. Eurobank – Tani Kredyt z Kontem
3. Polbank EFG – Kredyt na Miarę Korzystny
4. ING Bank Śląski – Pożyczka Pieniężna bez Programu ubezpieczeniowego
5. Eurobank – Kredyt dla każdego
6. Pekao SA – Pożyczka Ekspresowa dla klientów internetowych
7. Alior Bank – Pożyczka Gotówkowa
8. Kredyt Bank – Nowy Kredyt Gotówkowy
9. Bank BGŻ – Pożyczka Gotówkowa z Ubezpieczeniem
10. Polbank EFG – Kredyt Bezpieczny Korzystny
Oprocentowanie rzeczywiste w Getin Banku wyniosła w tej symulacji 9,05%, co oznacza ratę w wysokości 873,12zł. Jest to wynik, który zostawił w tyle konkurencję, bo drugi Eruobank za te same zasady zaproponował 12,13%, czyli ratę w wysokości 886,15zł. Różnica ponad 13zł na jednej racje, to przy tej kwocie naprawdę dużo. W końcowym rozrachunku taki kredyt będzie droższy o 156zł. Jeszcze więcej zapłacimy za kredyt w Polbanku – 12,57% i 888,02zł. Tutaj jednak różnica między 2 i 3 miejscem nie jest już tak duża. Te właśnie oferty stanowią obecnie najkorzystniejsze kredyty gotówkowe na określonych wyżej parametrach.