Poznaj najtańsze oferty kredytu gotówkowego na 15 000 zł: luty 2015

02 lutego
17:27 2015

Sprawdzamy, które banki zaproponują klientowi, który chce pożyczyć 15 000 zł, najlepsze warunki spłaty. Dowiedz się, z czyjej oferty kredytowej skorzystać, by zapłacić jak najmniej.

Banki o udzieleniu kredytu decydują po analizie zdolności kredytowej klientów oraz jakości ich historii kredytowej w BIK-u. Kwota udzielonego kredytu również zależeć będzie od zdolności kredytowej – im będzie wyższa, tym większą kwotę uda nam się pożyczyć z banku. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego, po jaką zdarza się konsumentom sięgać, to 50–60 tys. zł. Tyle mniej więcej wynosi zakup średniej klasy auta, koszt remontu domu czy pokrycie poważniejszych wydatków, których konsumenci nie mogą sfinansować z własnej kieszeni.

Ubiegając się o kredyt gotówkowy w banku, należy znać nie tylko jego wysokość, ale i swoją możliwość spłaty. Nie należy sięgać po kredyty wyższe, niż są nam potrzebne, bowiem mogą z tego wyniknąć tylko kłopoty. Większość klientów stawia na koszt kredytu, ale nie zawsze najtańszy kredyt jest najkorzystniejszy. O tym również należy pamiętać. Bardzo istotnym elementem każdego kredytu jest oprocentowanie rzeczywiste, czyli również koszty dodatkowe stosowane przez wszystkie banki, tj. opłata wstępna, prowizja, marża, często ubezpieczenie. O to w bankach należy pytać. Krótko mówiąc, najkorzystniejszy kredyt (i to nie tylko gotówkowy) to kredyt z nieukrywanymi kosztami i bez pułapek.

Stosując się do tych reguł, łatwo trafimy na najtańsze kredyty, również na 15 tys. zł. Według zestawień jednej z najlepszych na rynku porównywarek kredytowych najtańsze kredyty ma w tej chwili m.in. Eurobank, który oferuje swoim klientom aż kilkanaście rodzajów kredytów gotówkowych z różnym kosztem, różnymi kwotami, różnymi warunkami kredytowania i o różnych okresach spłaty. Każdy poszukujący jak najtańszego kredytu – również na 15 tys. zł – znajdzie w tym banku taką ofertę. Nie tylko Eurobank znajduje się w czołówce banków, które w lutym oferują najkorzystniejsze oferty kredytów gotówkowych. Zaliczyć do nich należy również ING Bank Śląski czy Bank Pocztowy.

Tak jest w styczniu 2015 r., ale oferty się zmieniają. Jakie kredyty gotówkowe będą najkorzystniejsze w lutym, nikt dziś jeszcze nie potrafi przewidzieć.