Firmom już łatwiej starać się o kredyty

Firmom już łatwiej starać się o kredyty
21 sierpnia
14:45 2014

Jest jasne że firma która dopiero rozpoczyna działalność gospodarczą nie ma żadnych dochodów i najczęściej nie ma też konkretnych zabezpieczeń więc trudno takiej firmie starać się o kredyt dla nowych firm ponieważ banki takich zabezpieczeń wymagają.

Jeden z analityków tego rynku napisał że kiedyś sytuacja nowych firm była nie do pozazdroszczenia bowiem banki dość niechętnie udzielają kredytów nowym firmom. To prawda, tylko co teraz się zmieniło, czy teraz łatwiej jest firmie startującej w biznes starać się o kredyt dla nowych firm?

Słusznie ktoś zauważył, że teraz łatwiej jest przedsiębiorcom starać się o kredyty bowiem na rynku działają banki które specjalizują się w obsłudze firm. W takich bankach jak idea bank czy fm bank oferta dla firm jest naprawdę bogata i kredyt dla nowych firm również znajduje się w tej ofercie ale jak twierdzą przedsiębiorcy o takie kredyty nie jest tak znowu łatwo jak by się wydawało. Jeżeli nawet jest w tej ofercie kredyty dla firm czy też kredyt dla nowych firm to aby taki kredyt uzyskać należy spełnić określone warunki których po pierwsze być może nie da się spełnić lub po drugie mogą ten kredyt uczynić bardzo drogim. Na przykład poprzez konieczność korzystania z dodatkowych usług. Jedno jest pewne, że dużą pomoc w tej chwili niosą przedsiębiorstwom programy unijne jest tylko jeden problem aby taka pomoc uzyskać trzeba mieć naprawdę dobrze napisany projekt oraz biznes plan który po prostu przekona komisję przydzielającą środki unijne.

Niestety państwo nadal niezbyt interesuje się losem przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorstw które nota bene dają n najwięcej do budżetu państwa. Może więc warto pomyśleć o preferencyjnych kredytach dla firm i nowych firm a nie podcinać gałęzi na której polski rząd siedzi poprzez stały drenaż kieszeni przedsiębiorców. Ostatnio wiele mówi się o tym jak państwo pomaga polskim przedsiębiorstwom jak banki pomagają firmom i ponoć wszyscy są z tego faktu zadowoleni. Niestety tylko nie polscy przedsiębiorcy którzy ledwo wiążą koniec z końcem.