Recenzja kredytu gotówkowego w Bank Pekao S.A.

14 maja
13:20 2015

Bank Pekao SA jest jednym z największych banków – działających nie tylko na terenie Polski, ale również w Europie Środkowej. Pod opieką tego banku jest już ponad 5 mln klientów: zarówno indywidualnych, jak i firm.

Oferta tego banku jest z pewnością bogata, ale i zróżnicowana pod względem warunków udzielania kredytów i ich spłaty – tak dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Jeżeli chodzi o tych ostatnich, warto zwrócić uwagę na kredyty i pożyczki gotówkowe.

Opinie na temat Banku Pekao SA

Opinie na temat tego banku są pozytywne i negatywne. Jedni na przykład są zdania, że jego produkty i usługi są przejrzyste i jak najbardziej korzystne dla klientów; inni z kolei twierdzą, że to „ostatni bastion komunizmu” i zdecydowanie nie polecają usług tego banku. Z tym bastionem to jednak gruba przesada, bowiem – jak wiadomo – głównym udziałowcem Banku Pekao SA jest włoska grupa UniCredit. Każdy ma jednak prawo do własnej opinii.

Pożyczka ekspresowa

Pożyczka gotówki w Banku Pekao SA jest łatwa, szybka i przyjemna, a pieniądze można otrzymać w ciągu dnia od chwili złożenia wniosku. Jest ona przeznaczona na dowolny cel. Można za nią kupić samochód lub sprzęt RTV lub AGD, można też dzięki niej wyjechać na wymarzone wakacje zagraniczne. Kwota, o jaką można starać się w ramach pożyczki ekspresowej, może sięgać nawet 150 tys. zł, a spłacać ją można nawet przez 7 lat. Oczywiście, nie mniej ważny od warunków kredytowania jest koszt takiej pożyczki.

Indywidualna ocena

Najczęściej zadawane pytania związane z pożyczką ekspresową dotyczą jej wysokości oraz oprocentowania. Maksymalnie można pożyczyć w ramach tej pożyczki 150 tys. zł, ale sprawa ta jest rozpatrywana indywidualnie. Indywidualnie jest również przez bank rozpatrywana wysokość oprocentowania. Zależy ono od wysokości pożyczki, okresu kredytowania, a także od tego, czy klient korzysta z innych produktów oraz usług banku.

Kto dostanie pożyczkę ekspresową?

To najczęściej zadawane pytanie. Trudno na nie odpowiedzieć jednym zdaniem. Banki biorą pod uwagę różne kryteria, ale jedno jest bezsporne: starający się o kredyt w banku musi mieć określona zdolność kredytową oraz pozytywną historię kredytową. Bank Pekao SA nie jest tu wyjątkiem. Należy dostarczyć do banku zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach, a także być przygotowanym na to, że bank zbada, czy klient nie ma innych zobowiązań finansowych.

Minimalnie 1000 zł

Wiemy, że maksymalnie w ramach pożyczki ekspresowej można pożyczyć 150 tys. zł. Jaka jest kwota minimalna? Najczęściej w bankach najmniej można pożyczyć  1 tys. zł. Tak właśnie jest też w Banku Pekao SA w tym przypadku. Kwotę 1 tys. zł można pożyczyć bez żadnych zabezpieczeń lub z zabezpieczeniem, ale innym niż hipoteczne. Natomiast 15 tys. zł można pożyczyć z zabezpieczeniem hipotecznym.