Tani kredyt gotówkowy nie tylko dla VIP-ów

Tani kredyt gotówkowy nie tylko dla VIP-ów
20 maja
18:08 2017

Chyba każdy marzył kiedyś o tym, aby w różnego rodzaju sytuacjach być traktowanym jak VIP. Szczególnie w przypadku banków może to mieć duże znaczenie i oznaczać istotne korzyści. W rzeczywistości dostępne także dla przeciętnego Kowalskiego.

Kupując samochód, wybierając się na wakacje czy nawet na wydarzenie sportowe, klienci VIP mogą liczyć na cały szereg korzyści. Nie inaczej jest w przypadku banków, jednak instytucje te nie tylko dużo oferują VIP-om, ale jednocześnie wiele od nich wymagają.

Kim jest VIP?

Z punktu widzenia banku zdefiniowanie klienta prestiżowego, czyli tzw. VIP-a, może być postrzegane na wiele sposobów. W jednym przypadku wystarczy odpowiednio wysokie saldo na koncie, mówimy tu jednak często o kwotach sześciocyfrowych, a innym razem najważniejsze będą miesięczne wpływy. Same granice wpływów lub salda VIP to też indywidualna kwestia banku, więc różnice mogą być liczone w dziesiątkach tysięcy.

Przeciętny klient banku nie może jednak nawet marzyć o takich kwotach, więc teoretycznie musi też porzucić jakiekolwiek marzenia o byciu traktowanym jak VIP. W rzeczywistości istnieją jednak pewne sposoby, które mogą podnieść naszą atrakcyjność w oczach banku. Mówimy to przede wszystkim o aktywnym korzystaniu z wielu produktów danej instytucji. Regularne zakładanie lokat, nawet na mniejsze kwoty, posiadania karty kredytowej, zaciąganie kredytów czy wykupione ubezpieczenia od partnerów to znak, że w takiego klienta warto „zainwestować”.

Kredyt VIP i korzyści z tym związane

Klient VIP może oczywiście liczyć na preferencyjne warunki kredytu, które mogą przejawiać się na kilka sposobów. Może to być zmniejszenie formalności i wydanie decyzji kredytowej od ręki, rezygnacja z prowizji i innych opłat dodatkowych, ale też podniesienie maksymalnej kwoty kredytu do poziomu, jakiego nie znajdziemy w folderach reklamowych. W innych przypadkach możemy liczyć na obniżone oprocentowanie, choć nie ma co nastawiać się na wartości porównywalne z kredytami hipotecznymi. Mimo wszystko nawet 1 proc. mniej w ostatecznym rozrachunku może być dużą korzyścią. Jeśli dotarliśmy do takich warunków na drodze aktywnego korzystania z produktów banku, każda korzyść będzie mile widziana.