Usługi bankowe

31 października
12:06 2011

Twierdzenie, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze jest zwykłym truizmem. Z pewnością jest w tym stwierdzeniu sporo racji, ale z drugiej strony trudno sobie wyobrazić w miarę normalne życie bez pieniędzy. Ponoć pecunia non olet jak mawiali starożytni i z tym stwierdzeniem również wielu się zgodzi. Z pewnością jednak nie są sensem samym w sobie, natomiast pomagają nam w codziennym życiu. Jeżeli mamy gotówkę to nie musimy się martwić o niezapłacone rachunki, lekarstwa, wyżywienie czy utrzymanie choćby psa, które też kosztuje Jeżeli natomiast zechcemy pozwolić sobie na odrobinę luksusu, na przykład na zakupu jakiegoś droższego przedmiotu, wyjazdu zagranicznego, to najczęściej zwracamy się o pożyczkę do banku. O taką pożyczkę jest o wiele łatwiej. jeżeli mamy konto w banku. Konto bankowe Getin bank to jeden z podstawowych produktów bankowych, na których składamy swoje pieniądze, płacimy rachunki, robimy przelewy, wybieramy pieniądze. Podobna sytuacja jest w przypadku firm. Może tylko z tą różnicą, że firma w ogóle nie zostanie zarejestrowana bez założonego konta w banku.

Warunkiem rejestracji działalności gospodarczej jest założone konto firmowe – mimo, że jeszcze tej firmy de facto nie ma. Takie jednak zasady obowiązują. Później już oczywiście trudno sobie wyobrazić dobrze funkcjonującą firmę, która nie posiada rachunku w banku. Każda firma prowadzi zakrojone na szeroką skalę interesy, współpracuje z kooperantami, kupuje towary i surowce, przelewa pieniądze i odbiera przelewy i konto bankowe Getin bank jest w takiej sytuacji wprost nieodzowne. Czy ktoś widział, aby przedstawiciel firmy jeździł po kraju, bądź świecie z walizką gotówki? Chyba, że prowadzi nielegalne interesy, ale to już zupełnie inna sprawa.

Banki doskonale znają ten rynek, dlatego w swojej ofercie mają wiele interesujących propozycji dla firm, a dla stałych klientów wiele atrakcyjnych bonusów. Z kolei klienci banków, którzy zdecydowali się na konto firmowe w tym czy innym banku, najczęściej pozostają już przy nim. Korzystają też z szeregu innych usług bankowych, ale też i wielu ulg, rabatów i promocji. O ile stosunkowo łatwo jest zmienić konto i bank klientowi indywidualnemu, o tyle firmie jest już znacznie trudniej. Najczęściej utrudniają to powiązania biznesowe, zus i urząd skarbowy, wewnętrzne utrudnienia. a wszystko to sprawia, że gra mogłaby okazać się niewarta świeczki. Dlatego podejmując decyzję, zakładając konto firmowe, musimy dokładnie przeanalizować rynek kont dla firm i wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę.