W oczekiwaniu na kolejny preferencyjny kredyt

W oczekiwaniu na kolejny preferencyjny kredyt
15 stycznia
13:29 2014

Różne informacje dochodzą na temat programu mieszkanie dla młodych jednych zdaniem ma wejść w życie jeszcze w tym roku innych że na początku 2014 roku ale tak naprawdę nikt nie wie kiedy wejdzie w życie. A oczekujących jest wielu bowiem jest to kredyt preferencyjny który ma funkcjonować w ramach programu rządowego.

To coś jakby następca dawnego kredytu rodzina na swoim. Jak zapewne pamiętamy kredyt preferencyjny rodzina na swoim funkcjonował na rynku kredytów mieszkaniowym przez sześć lat i jak również zapewne pamiętamy cieszył się wielkim zainteresowaniem klientów tego rynku. Pamiętamy też że po zmianie ustawy mogli o taki preferencyjny kredyt starać się również osobo samotne. Niestety jak również pamiętamy program rodzina na swoim został wycofany z tego rynku z końcem ubiegłego roku, a szkoda ponieważ miał coraz więcej klientów a ostatnio również singli. Jak ostatecznie będzie wyglądać program mieszkanie dla młodych tego nikt jeszcze nie wie wiadomo natomiast jest że będzie to mniejsza pomoc niż przy programie rodzina na swoim. – Wszyscy oczekujemy z niecierpliwością na nowy program rządowy mieszkanie dla młodych i wiemy że nie będzie to aż tak korzystny kredyt preferencyjny jak przy okazji rządowego programu rodzina na swoim. Nie mniej każda pomoc się przyda a już pewnością taka pomoc jaka ma zaproponować nam rząd Sam mam zamiar starać się o taki kredyt i mam nadzieje że zapowiedzi rządowe się spełnią – powiedział jeden z przyszłych kredytobiorców. To dobrze że rząd mimo kłopotów z budżetem państwa chce podejmować takie działania jak propozycja preferencyjnego programu mieszkaniowego mieszkanie dla młodych.

Młodym ludziom potrzebna jest każda pomoc a w nabyciu własnego mieszkania jest najważniejsze. Szkoda tylko że ma być ograniczenie wiekowe do 35 lat, to tak samo jak przy programie rodzina na swoim.